Jak się Wyprowadzić z Domu Rodziców
Nie ma bardziej ekscytującego czasu niż podczas osiedlania się na swoim, a nasz artykuł podpowie Ci jak za to przedsięwzięcie się zabrać, żeby było jak najłatwiej...
Wyprowadzka od Rodziców w wieku 13 Lat
W Internecie można już spotkać artykuły na ten temat, oraz wydaje się, że dość dużo osób zadaje sobie pytanie: Jak się mam wyprowadzić z własnego domu w wieku 13 lat?
W Wielkiej Brytami dla przykładu, aby móc wyprowadzić się od rodziców bez ich zgody potrzeba mieć przynajmniej 16 wiosen (w Polsce 18).
Jeśli młodzi nastolatkowie mają poważne powody dla których biorą pod uwagę wyprowadzkę, wtedy skontaktujcie się z Niebieską Linią, jeśli chodzi o problemy rodzinne. Instytucje takie jak ta to profesjonaliści, którzy są po to, aby Ci pomóc nawet w wyprowadzce oraz konturowaniu edukacji szkolnej.
Wyprowadzka od Rodziców w wieku 18 Lat
Jest dużo dobry powodów dla których można wyprowadzić się od rodziców w zaraz po osiemnastce. Zazwyczaj jest to związane z nową szkołą, liceami czy studiami, dojazdy mogą być zbyt długie i wczesne, lub po prostu możesz chcieć zostać szybko samodzielny i zarabiać na siebie.
W ostatnim przypadku, jest wiele nastolatków, które nie są jednak na to gotowe. Więc przed jakąkolwiek decyzją, powinieneś sprawdzić się czy jesteś już aby na tyle dorosły/a. Zrób sobie mały test i przeanalizuj sytuacje (swoje dochody, wydatki itp).
Przedstawiamy rzeczy do zrobienia dla Ciebie:
1. Zacznij odkładać. Przed przeprowadzką od swoich rodziców, potrzebujesz pieniędzy, całkiem sporo jak na początek. Wybierz bank i otwórz konto na swoje imię. Wpłać tam wszystkie swoje zaoszczędzone pieniądze, daj również dane swojego konto swoim rodzicom. Wtedy zawsze będą mogli dać Ci jakiś zastrzyk pieniędzy jeśli będziesz tego naprawdę potrzebował.(zawsze coś nieprzewidywalnego się dzieje w dorosłym życiu).
2. Znajdź pracę dorywczą lub na pół etatu. Jako, że rodzice nie dali Ci majątku, który wystarczy Ci na długo, będziesz musiał powiększać swoje oszczędności. Dostanie pracy to priorytet przy wyprowadzce. W wieku 18 lat nie dostaniesz może wysokich zarobków, ale dzięki temu będziesz mógł zarobić pierwsze doświadczenia i wpisać coś na swoje CV.
3. Trzymaj ważne dokumenty w jednym miejscu. To bardzo ważne, zwłaszcza kiedy zamierzasz zamieszkać za granicą. Dokument osobisty, paszport, akt urodzenia. Jak mówi jedno mądre powiedzenie: "bez pieniędzy być może dotrzesz do celu, ale bez dokumentów już nie".
Jak się Wyprowadzić od Rodziców po Studiach
Jest to czas, kiedy naprawdę dowiadujesz się ile wyprowadzka z domu rodziców tak naprawdę kosztuje. Mówią, że stajesz się naprawdę dorosłym, gdy przyzwyczaisz się do myśli, że jeśli chcesz, to, aby mieć jedzenie na stole trzeba je kupić za własne pieniądze, ugotować je w swoim czasie wolnym i umieścić je na stół.
Jeśli miałeś szczęście mieszkać u rodziców podczas studiów i nie musiałeś płacić za czynsz, wtedy wspaniale, ale czas ruszyć się z miejsca. Oto jak można przemienić się w dorosłość:
1. Poszukaj pracy. Jako, że jest 21 wiek oraz młodzi ludzie z wykształceniem małą dość ciężko w znajdywaniu pierwszej pracy, zacznij chodzić jak najszybciej na rozmowy rekrutacyjne.
2. Oceń swoje oszczędności. Jeśli masz jakieś pozostałe oszczędności, to świetnie. Upewnij się, że masz co najmniej kwotę sześciu miesięcy czynszu.
3. Oblicz swój kredyt ze studiów. Oczywiście jeśli taki kredyt posiadasz. Jeśli tak, to dopisz je do swoich wydatków obok oszczędności (hipotetyczne kartoteki). Będziesz potrzebował dobrze zorganizowanego budżetu na to.
4. Zacznij pomagać rodzicom za pieniądze. Oczywiście nie chodzi tutaj o takie rzeczy jak pomoc przy przenoszeniu rzeczy czy mycie naczyń. Raczej o duże usługi, jak przekopanie ogródka, pomalowanie garażu czy ciągle odgarnianie śniegu w zimie. To zawsze jakieś dodatkowe pieniądze, które zarobisz ciężką pracą, a nie ładnymi oczkami..
5. Nie wyprowadzaj się dopóki nie dostaniesz pracy na umowę. Nawet jeszcze lepiej jest poczekać na pierwszą wypłatę przed skoczeniem w nowe życie.
6. Znajdź współlokatora. Najlepsza opcja, aby mniej płacić za rachunki oraz mieszkanie.
7. Nie wydawaj wszystkich swoich oszczędności. Plastikowe talerze i kubki na sam początek wystarczą. Nie jesteś przecież w stanie od razu zyć jak Twoi rodzice, ale przynajmniej wszystko kupujesz sam i nikt Ci rozkazuje.
Dodaj komentarz